تبلیغات شما اینجا طراحی سایت خرید فالوور
بستن تبلیغات [X]
مبل ال

داشتن یک خانه کوچک باعث می شود فکر ما بیش از پیش کار کند تا در مورد قرار دادن مبل ال برای فضای کوچک خانه تصمیمات درستی بگیریم. حقیقتی در این زمینه وجود دارد و آن این است که چیدن وسایل زیاد در خانه ای که فضای کافی وجود دارد کار آسانی است اما یک چیدمان اشتباه باعث می شود فضای خانه تنگ و متراکم دیده شود. تنها راه برای پیدا کردن مدل مناسب نیز رفتن به بازار و انتخاب مدل هایی است که کاملا با شرایط فضای شما هماهنگ باشند.

اما اولین نکته ای که در خرید مبل ال مناسب برای فضای خانه های کوچک اهمیت دارد، انتخاب مدل هایی است که وزن کمی دارند. سبک بودن باعث می شود بتوانید مبلمان خانه را براحتی درون منزل جابجا کنید تا به چیدمان مد نظر خود برسید. در چنین شرایطی مواد سازنده مبلمان اهمیت کمتری دارد زیرا مسئله مهم تر بازتر شدن فضا در خانه است که یک مبلمان مناسب می تواند به این موضوع کمک بسیار زیادی کند.

یکی از بهترین گزینه ها انتخاب صندلی های راحتی با جسه کوچک تر و لاغرتر اما با طراحی و دیزاین شیک و لوکس است. مدل هایی که از طرح ها پیچیده استفاده نمی کنند و ساده هستند فضای کمتری هم اشغال می کنند. برای میز جلو مبلی هم الویت را بروی مدل هایی قرار بدهید که دارای فضای ذخیره سازی هستند، با چنین کاری نیاز به دروار یا کابینت های ذخیره سازی لوازم را از بین می برید. میزهای مربعی شکل برای چنین فضاهای کوچکی بسیار مناسب هستند زیرا علاوه بر کوچکی سطح خوبی برای قرار دادن وسایل در اختیارتان قرار می دهند. در کنار این مبلمان می توانید از شلف ها و باکس های دیواری بعنوان محل نگهداری کتاب ها، زیورآلات و دیگر لوازم دکوری در منزل استفاده کنید. در شکل های زیر مدل های متنوعی از مبل ال های مناسب برای فضای کوچک را مشاهده خواهید کرد.


ن : فریبا
ت : شنبه 4 شهريور 1396

کاناپه های منطقه ای (مدولار) که بیشتر افراد به آن مبل ال شکل می گویند، از کنار هم قرار دادن تکه هایی از مبلمان از انواع تکدسته گرفته تا مبلمانی برای دراز کشیدن تشکیل می شود.

مبلمانی چند منظوره که تقریباً در اتاق نشیمن با هر اندازه ای قابل استفاده است. این کاناپه ها فضای نشیمن راحت و زیادی را در اختیار شما قرار می دهند و به دلیل اتصال به هم و اینکه به اشغال جایی برای دسته مبل نیازی ندارند، بهترین انتخاب برای فضاهای کوچک به شمار می روند.

مبل ال شکل را بر اساس کاربرد مورد نیاز می توانید جابه جا کنید و به عنوان مثال، آن را به عنوان فضایی برای دور هم جمع شدنهای خانوادگی یا حتی جای خوابی برای میهمان در نظر بگیرید.

رنگ ، جنس و مدل :

کاناپه یا مبلمان ال شکل می تواند به عنوان نقطه کانونی اتاق نشیمن به حساب آید. در این حالت، رنگی را برای دیوارها انتخاب کنید که اجازه دهد کاناپه در فضا بدرخشد. به عنوان مثال، رنگ قرمز یا زرد برای دیوار مناسب است به شرطی که کاناپه شما سفید، مشکی یا کرم باشد. مخالف این نیز می تواند بسیار جذاب باشد. اگر می خواهید که کاناپه، نقطه کانونی فضا باشد، در هر حال رنگ دیوار و کاناپه باید متضاد باشند که البته می توانید با اضافه کردن کوسنهایی هماهنگ با رنگ دیوار این تضاد را دلنشین تر کنید.

چنانچه نمی خواهید مبلمان به عنوان نقطه کانونی در فضا به چشم آید، باید رنگ دیوار و کاناپه ی روبه روی آن را هماهنگ در نظر بگیرید تا کاناپه در بافت دیوار پنهان شود. به عنوان مثال، اگر رنگ قهوه ای شکلاتی را برای کاناپه انتخاب کرده ا ید، از رنگ کرم برای دیوار استفاده کنید. در هر حال در نظر داشته باشید زمانی که مبل ال شما به عنوان نقطه کانونی فضا است، باید با تم و سبک فضا هماهنگ باشد.


ن : فریبا
ت : شنبه 21 مرداد 1396

مبل ال طرفداران زیادی دارد چون بسیار راحت است و می‌توان به راحتی روی آن دراز کشید. این نوع مبل زمانی اختراع شد که یک طراح مبل تصمیم گرفت چهارپایه‌ی لفاف دوزی شده را به یک مبل معمولی وصل کرده و آن‌ها را یکی کند. محبوبیت مبل ال روز به روز بیشتر می‌شود و خانواده‌ها بیشتر زمان با هم بودن را روی آن می‌گذرانند و تلویزیون تماشا می‌کنند. شما می‌توانید به صورت کاملا افقی روی مبل ال دراز بکشید و استراحت کنید.

انتخاب مبل ال

انتخاب یک دست مبل ال مناسب برای خانه کار نسبتا ساده‌ای است. اول باید ببینید برای اتاق و سبک زندگی شما مبل ال شکل مناسب است یا یو شکل و یا نیم دایره‌ای. بهترین راه برای فهمیدن این موضوع رسم یک پلان است. اتاق را با رعایت نسبت اندازه‌ها و با مقیاس کوچک رسم کنید و چند شکل مربعی با مقیاس صحیح ببرید و آن‌ها را به صورت‌های مختلف در کنار هم قرار دهید تا به فرم مناسب مبل دست پیدا کنید. اگر در یکی از ضلع‌های اتاق فضای زیادی داشته باشید و نیاز به جا برای نشستن افراد بیشتری داشته باشید، شاید نیاز باشد یکی از ضلع‌های مبل بلندتر از دیگری باشد. اگر فضایی که در اختیار دارید کوچک است، شاید تنها بتوانید از یک صندلی راحتی تاشو و یک کاناپه‌ی آپارتمانی استفاده کنید. فضاهای بزرگ‌تر به شما اجازه می‌دهد که از ست کامل استفاده کنید و در نتیجه برای نشستن تمام افراد خانواده جا خواهد بود.

در انتخاب مبل ال باید توجه داشته باشید که در کدام قسمت اتاق بیشتر رفت و آمد می‌شود. صندلی راحتی خوب است اما اگر در جای نامناسبی قرار گیرد، بیشتر باعث آزار و اذیت است تا راحتی چون برای رفت و آمد ناچارید آن را دور بزنید. یک قاعده‌ی کلی این است که صندلی راحتی را در جایی قرار دهید که کمترین میزان رفت و آمد را دارد.

وقتی تصمیم خود را در مورد شکل مبل گرفتید، مطمئن شوید که ابعاد آن درست باشد. بسیاری از مبلمان ال عمق زیادی دارند بنابراین عرض مبل فعلی خود را اندازه بگیرید و از خود بپرسید که آیا برای‌تان اهمیتی دارد کمی از فضا گرفته شود یا خیر. طول صندلی راحتی را هم اندازه بگیرید. اگر قدتان بلندتر باشد پاهای‌تان از روی صندلی آویزان می‌‌شود و در نتیجه راحت نخواهید بود.

نکات پایانی

نکته‌ی آخر این که اندازه‌ی درب ساختمان و عرض راه پله را اندازه بگیرید تا برای بردن مبل ال به داخل خانه مشکلی نداشته باشید. خبر خوب این که مبلمان ال به صورت دو یا چند تکه ساخته می‌شوند که اولا حمل و نقل آن‌ها راحت‌تر می‌شود و ثانیا، می‌توانید طرز چینش تکه‌ها را در کنار یکدیگر تغییر دهید تا به شکلی دست پیدا کنید که مناسب اتاق شما باشد.


ن : فریبا
ت : دوشنبه 26 تير 1396

در ابتدا باید بدانیم که مبل ال چیست. مبل ال یک نوع خاصی از انواع مبل ها است که به لحاظ ظاهری شکلی L مانند دارند و در فضای نشیمن خانه قرار می گیرند. این مبل ها یا به صورت پیوسته است، یا به صورت جدا از هم. که منظور از پیوسته یا جدا از هم بودن این است که می توان در هر دو حالت از آن ها استفاده کرد.

محبوبیت زیاد مبل ال به دلیل کارآیی بالا

در میان مردمان دنیا، مبل ال از محبوبیت زیادی برخوردار است. چرا که اکثر خواسته های صاحبان خانه مخصوصا آپارتمان نشین ها را برآورده کرده است. از ویژگی های اصلی مبل ال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

هماهنگی سریع با دکوراسیون داخلی منزل

متناسب برای فضاهای کوچک و شلوغ

تقسیم کننده ی فضای نشیمن

امکان تغییر سریع دکوراسیون داخلی خانه

هماهنگی سریع مبل ال با دکوراسیون داخلی منزل

این نوع مبل به دلیل سادگی و تنوع رنگ، خیلی سریع با هر نوع دکوراسیونی هماهنگ شده و به کمک ما می آید. به عنوان مثال استفاده از مبل های ال با خطوط صاف و مستقیم باعث کمک به طراحی دکوراسیون های مدرن و استفاده از مبل های ال با خطوط منحنی و گرد باعث کمک به طراحی دکوراسیون های کلاسیک و سنتی می شود. تنها کافی است شما هر طرحی را که می خواهید، انتخاب کنید.

مبل ال، میزبانی جادار برای مهمان ها

اگر شما هم مهمان زیاد دارید و فضای داخل خانه تان کوچک است، هیچ نگران نباشید. استفاده از مبل ال بهترین کار برای استقبال از مهمان های عزیزتان است. درست است که ممکن است این مبل ها جای نسبتا زیادی را اشغال کنند، اما در عوض مکان اضافی و زیادی را برای نشستن و دراز کشیدن در اختیارتان می گذارد. هچنین باعث پر کردن فضای مرده ی اتاق نشیمن می شود. و شما می توانید از حداقل فضای نشیمن، حداکثر استفاده را داشته باشید.

فلسفه ی طراحی و ساخت مبل ال این است که با استفاده از آن ها می توان از فضاهای محدود حداکثر استفاده را داشت و در مقایسه با سایر مبل ها، از فضاهای خالی بین مبل های تک راحتی، استفاده کرد و آن ها را از دست نداد. چرا که در مدل هایی از مبل ال با خطوط صاف و مستقیم، زوایای خانه ها پرت نمی شود و از آن ها استفاده ی مفید می شود.

تقسیم فضای نشیمن با مبل ال

این مبل ها به راحتی می توانند فضای نشیمن تان را تقسیم کنند و در یک فضا، دو فضا را ایجاد کنند! به این صورت که آن ها را در وسط اتاق نشیمن گذاشته و این کار باعث تقسیم فضایی می شود. بنابراین می توانیم کمک زیادی به هدفمندتر شدن فضای نشیمن و دکوراسیون داخلی آن کرده و در مواقع ضروری با مبل ال فضاهای مختلفی را ایجاد کنیم.


ن : فریبا
ت : دوشنبه 26 تير 1396
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)