تبلیغات شما اینجا طراحی سایت خرید فالوور
بستن تبلیغات [X]
چگونه مبل ال مناسب برای منزلمان انتخاب کنیم

مبل ال طرفداران زیادی دارد چون بسیار راحت است و می‌توان به راحتی روی آن دراز کشید. این نوع مبل زمانی اختراع شد که یک طراح مبل تصمیم گرفت چهارپایه‌ی لفاف دوزی شده را به یک مبل معمولی وصل کرده و آن‌ها را یکی کند. محبوبیت مبل ال روز به روز بیشتر می‌شود و خانواده‌ها بیشتر زمان با هم بودن را روی آن می‌گذرانند و تلویزیون تماشا می‌کنند. شما می‌توانید به صورت کاملا افقی روی مبل ال دراز بکشید و استراحت کنید.

انتخاب مبل ال

انتخاب یک دست مبل ال مناسب برای خانه کار نسبتا ساده‌ای است. اول باید ببینید برای اتاق و سبک زندگی شما مبل ال شکل مناسب است یا یو شکل و یا نیم دایره‌ای. بهترین راه برای فهمیدن این موضوع رسم یک پلان است. اتاق را با رعایت نسبت اندازه‌ها و با مقیاس کوچک رسم کنید و چند شکل مربعی با مقیاس صحیح ببرید و آن‌ها را به صورت‌های مختلف در کنار هم قرار دهید تا به فرم مناسب مبل دست پیدا کنید. اگر در یکی از ضلع‌های اتاق فضای زیادی داشته باشید و نیاز به جا برای نشستن افراد بیشتری داشته باشید، شاید نیاز باشد یکی از ضلع‌های مبل بلندتر از دیگری باشد. اگر فضایی که در اختیار دارید کوچک است، شاید تنها بتوانید از یک صندلی راحتی تاشو و یک کاناپه‌ی آپارتمانی استفاده کنید. فضاهای بزرگ‌تر به شما اجازه می‌دهد که از ست کامل استفاده کنید و در نتیجه برای نشستن تمام افراد خانواده جا خواهد بود.

در انتخاب مبل ال باید توجه داشته باشید که در کدام قسمت اتاق بیشتر رفت و آمد می‌شود. صندلی راحتی خوب است اما اگر در جای نامناسبی قرار گیرد، بیشتر باعث آزار و اذیت است تا راحتی چون برای رفت و آمد ناچارید آن را دور بزنید. یک قاعده‌ی کلی این است که صندلی راحتی را در جایی قرار دهید که کمترین میزان رفت و آمد را دارد.

وقتی تصمیم خود را در مورد شکل مبل گرفتید، مطمئن شوید که ابعاد آن درست باشد. بسیاری از مبلمان ال عمق زیادی دارند بنابراین عرض مبل فعلی خود را اندازه بگیرید و از خود بپرسید که آیا برای‌تان اهمیتی دارد کمی از فضا گرفته شود یا خیر. طول صندلی راحتی را هم اندازه بگیرید. اگر قدتان بلندتر باشد پاهای‌تان از روی صندلی آویزان می‌‌شود و در نتیجه راحت نخواهید بود.

نکات پایانی

نکته‌ی آخر این که اندازه‌ی درب ساختمان و عرض راه پله را اندازه بگیرید تا برای بردن مبل ال به داخل خانه مشکلی نداشته باشید. خبر خوب این که مبلمان ال به صورت دو یا چند تکه ساخته می‌شوند که اولا حمل و نقل آن‌ها راحت‌تر می‌شود و ثانیا، می‌توانید طرز چینش تکه‌ها را در کنار یکدیگر تغییر دهید تا به شکلی دست پیدا کنید که مناسب اتاق شما باشد.


ن : فریبا
ت : دوشنبه 26 تير 1396
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)